VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, Z TECHNICKÝCH DÔVODOV BUDE V UTOROK 28.5. PRACOVNÁ DOBA DOČASNE OBMEDZENÁ. OTVORENÉ BUDE IBA DO 13:30. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Nebojte sa s farbami experimentovať a zvoliť si práve to, čo vám vyhovuje.

Interiér barvy

Tohtoročná jeseň v interiéri sa nesie vo farbách terakoty, výraznej zelenej, žltej a pastelovo slivkovej. Pre celý rok bola vyhlásená ako top farba karmínovo červená. Pokiaľ ich skombinujete so svetlými pastelovými tónmi vytvoríte si doma útulný a luxusný priestor.

Jeseň je časom upokojenia a spomalenia. Dominujú mu jesenné farby, ktoré tak milujeme v prírode. Prechádzka lesom alebo aj v meste po koberci opadaného farebného lístia nás môže cestou domov príjemne upokojiť a naladiť na veselšiu náladu. Farbičky jednoducho na jeseň hrajú prím. Preneste si ich spolu s nami aj domov a nebojte sa kombinovať. Pre odvážnych máme zaujímavé tipy a ostatní môžu pokojne siahnuť po konzervatívnych a pastelových odtieňoch, ktorými nikdy nič nepokazíte.

Tohtoročnej jeseni vládne karmínová červená Viva Magenta

Viva Magenta je hitom tohtoročnej módy a presiakla aj do interiérového dizajnu. Jedná sa o vzrušujúcu, jemne tlmenú, ale zároveň výraznú a krásnu farbu. Ak doplníte váš interiér o lampu s tienidlom v tomto odtieni, alebo si zaobstaráte nové prikrývky na sedačku a vymaľujete stenu za ňou touto farbou máte vyhrané. A pokiaľ máte odvahu na renováciu nábytku, natrite aspoň jeden kus nordickou červenou, z radu Osmo Sedliacka farba, ktorá sa k tej tohtoročnej topke približuje najviac.

Ďalším hitom tohtoročnej jesene je zelená

Väčšinou dominuje zelená farba jarnému obdobiu, tento rok je to ale inak a trendom bola aj v lete a drží sa svojej pozície aj teraz na jeseň. Predĺžte si preto pocit sviežosti a oblečte seba i svoj domov napríklad do šťavnatej brčálovo zelenej. A ak sa vám zapáči, tak sa nebojte natrieť napríklad jedálenský stôl alebo komodu. Pre menej odvážnych odporúčame tlmené alebo pastelové tóny na kompletnú nábytkovú zostavu v obývacej izbe. Farby môžete medzi sebou aj kombinovať, vyberte si dva alebo tri odtiene zelenej a rozbite tak jesenné chmúry. Navyše budete mať skvelý pocit z vlastnoručne obnoveného nábytku.

Žltá dokonale doplní odtiene zelenej

Pokiaľ máte chuť doplniť zelenú o ďalší ladiaci odtieň, stavte na žltú. V tomto prípade odporúčame tlmený pastelový odtieň. Osmo Sedliacka farba slnečno žltá alebo Osmo Sedliacka farba smrkovo žltá budú úplne dokonalé. Oba odtiene vám radi zašleme vo forme malej vzorky a môžete si tak ešte pred zakúpením vybrať tú správnu. Používa rovnako ako štandardné balenie farby. Vyskúšajte ho na menej viditeľnom mieste, ideálne na zadnej alebo spodnej strane nábytku, dajte si pár dní čas av kľude si výber premyslite. Vzorky ponúkame ku všetkým odtieňom farieb Osmo Sedliacka farba.

Interier zelena a zlata
 
 

 

Skvelý tip do kuchyne – žltá a zelená

Žltá farba upokojuje a zelená povzbudzuje. Nie je pravda, že v zelenej kuchyni sa vám bude zle jesť, práve naopak, bude sa vám príjemne stolovať, dobre tráviť a zelená navyše pôsobí hravo. Spolu s odtieňmi žltej farby, ktorá navodzuje príjemný pokoj a úsmev, budete v kuchyni radi tráviť čas a bude vás baviť aj upratovanie. Skúste tieto dve farby skombinovať na kuchynskej linke a určite vás to milo prekvapí.

 
 
Interiér pastel

Pastelové odtiene hnedej a medovej

Pokiaľ ste skôr konzervatívnejší a neholdujete farebnému nábytku, zvoľte jednoducho hnedú. Tu máte nepreberné množstvo možností výberu odtieňa od tmavo hnedej až po medovú, alebo cez okrovú, tehlovú až po oranžovú. Pokiaľ zvolíte pastelové farby, bude v podstate jedno aký odtieň zvolíte. Bude to útulné, príjemné a rozhodne nadčasové a môžete odtiene aj kombinovať. K týmto farbám potom ľahko zvolíte výraznejšie farebné doplnky. Závesy, vankúšiky, kvetináče a ďalšie interiérové nevyhnutnosti kedykoľvek vymeníte podľa nálady alebo ročného obdobia.

Zberajte jesenné ovocie aj doma

Na jeseň zberáme, čo sme zasiali a najviac sa tešíme na jesenné ovocie. Slivkový koláč od babičky je neodmysliteľnou spomienkou na detstvo. Pripomeňte si tieto časy slivkovou fialovou vo vašom interiéri. Tento odtieň sa hodí do každej miestnosti vrátane detskej izby. Je útulný, hravý, príjemný a tento rok navyše trendy. A pokiaľ nemáte chuť na slivkovú, skúste tmavomodrú. Ale pozor, námornícka tento rok nefrčí.

Nenechajte sa odradiť

Nebojte sa s farbami experimentovať a zvoliť si práve to, čo vám vyhovuje. Farebné trendy pre daný rok či obdobie sú vodítkom a odporúčaním, nemusíte sa tým riadiť. Nechajte sa viesť vlastnými pocitmi a zvoľte si farby podľa svojho gusta. Nahliadnite do našej ponuky v e-shope a inšpirujte sa farebnými vzorkovníkmi.