Pre slovenské firmy (platitelia DPH) - predaj bez daně. Napíšte prosím v poznámkach objednávky, že ste platcami DPH a nezabudnite uviesť všetky náležitosti, ktoré sú pre fakturáciu bez DPH potreba (DIČ, názov spoločnosti, atď.)

Ako sa správne starať o drevo

Ako sa správne starať o drevo

Drevo je najlepší materiál na svete. Jeho krása najlepšie vynikne, keď sa oň budete správne starať. Nie je to zas až tak náročné a môže to byť dokonca zábava alebo relax. Prečítajte si našich päť pravidiel, ktoré Vám starostlivosť o drevo uľahčia.

Snímek obrazovky 2016-08-26 v 15.57.02_1

  1. Vyberte dobre náter a náradie

Natierač amatér na prvý pohľad len ťažko odhadne, aký náter zvoliť. Našťastie to jednoducho zistíte v technickom liste nového výrobku alebo si môžete prečítať náš článok - Prírodné nátery na drevo, kde popisujeme rozdiely medzi jednotlivými druhmi náteru. Pokiaľ ide o starší kus, ktorý renovujete a netušíte, čím ho pretrieť nebojte sa poradiť s odborníkmi.

  1. Počkajte si na správnu dobu

Ideálna teplota podkladu a vzduchu pri natieraní je medzi 10 až 25 °C. Vlhkosť vzduchu by pritom mala zostať medzi 30% až 75%. Natierať sa preto neodporúča za prudkého slnečného žiarenia, za dažďa, hmly, alebo keď fúka vietor.

  1. U starších kusov pripravte povrch

Starý náter rozhodne nepretierajte, umyte ho a potom zbrúste až na drevo. Podklad musí byť pred novým náterom suchý, hladký, bez prachu, zbavený vosku, mastnoty a živice.

  1. Zbavte sa prasklín

V prasklinách sa usadzujú nečistoty, voda a vďaka tomu vznikajú poruchy natieraného povrchu. Väčšie trhliny je preto potrebné vyplniť tmelom. Po zaschnutí, ktoré trvá zhruba 3 hodiny, povrch znovu prebrúste brusným papierom a pred samotným náterom dôkladne očistite. Prvú vrstvu natierajte vždy po smere vlákien.

  1. Starajte sa o drevo pravidelne

Drevo je vonku, ale aj vo vnútri vystavené vplyvom, ktoré spôsobujú opotrebovanie. Keď budete náter častejšie kontrolovať a starať sa oň, predlžujete jeho životnosť.

 

Snímek obrazovky 2016-08-26 v 15.59.22

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie