VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, Z TECHNICKÝCH DÔVODOV BUDE V UTOROK 28.5. PRACOVNÁ DOBA DOČASNE OBMEDZENÁ. OTVORENÉ BUDE IBA DO 13:30. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Ako sa správne starať o drevo

Ako sa správne starať o drevo

Drevo je najlepší materiál na svete. Jeho krása najlepšie vynikne, keď sa oň budete správne starať. Nie je to zas až tak náročné a môže to byť dokonca zábava alebo relax. Prečítajte si našich päť pravidiel, ktoré Vám starostlivosť o drevo uľahčia.

Snímek obrazovky 2016-08-26 v 15.57.02_1

  1. Vyberte dobre náter a náradie

Natierač amatér na prvý pohľad len ťažko odhadne, aký náter zvoliť. Našťastie to jednoducho zistíte v technickom liste nového výrobku alebo si môžete prečítať náš článok - Prírodné nátery na drevo, kde popisujeme rozdiely medzi jednotlivými druhmi náteru. Pokiaľ ide o starší kus, ktorý renovujete a netušíte, čím ho pretrieť nebojte sa poradiť s odborníkmi.

  1. Počkajte si na správnu dobu

Ideálna teplota podkladu a vzduchu pri natieraní je medzi 10 až 25 °C. Vlhkosť vzduchu by pritom mala zostať medzi 30% až 75%. Natierať sa preto neodporúča za prudkého slnečného žiarenia, za dažďa, hmly, alebo keď fúka vietor.

  1. U starších kusov pripravte povrch

Starý náter rozhodne nepretierajte, umyte ho a potom zbrúste až na drevo. Podklad musí byť pred novým náterom suchý, hladký, bez prachu, zbavený vosku, mastnoty a živice.

  1. Zbavte sa prasklín

V prasklinách sa usadzujú nečistoty, voda a vďaka tomu vznikajú poruchy natieraného povrchu. Väčšie trhliny je preto potrebné vyplniť tmelom. Po zaschnutí, ktoré trvá zhruba 3 hodiny, povrch znovu prebrúste brusným papierom a pred samotným náterom dôkladne očistite. Prvú vrstvu natierajte vždy po smere vlákien.

  1. Starajte sa o drevo pravidelne

Drevo je vonku, ale aj vo vnútri vystavené vplyvom, ktoré spôsobujú opotrebovanie. Keď budete náter častejšie kontrolovať a starať sa oň, predlžujete jeho životnosť.

 

Snímek obrazovky 2016-08-26 v 15.59.22