Pre slovenské firmy (platitelia DPH) - predaj bez daně. Napíšte prosím v poznámkach objednávky, že ste platcami DPH a nezabudnite uviesť všetky náležitosti, ktoré sú pre fakturáciu bez DPH potreba (DIČ, názov spoločnosti, atď.)

Terasové dreviny

Terasové dreviny

V najčastejších prípadoch sa o terasových drevinách hovorí ako o exotickom dreve. Toto drevo je potrebné nechať zhruba 3 mesiace pred náterom zvetrať. Exotické dreviny sú plné vlastných olejnatých látok, ktoré sa behom tejto doby vyplavujú a uvoľňujú tak miesto pre vstup ochranných olejov do štruktúr dreva.

Pokiaľ náter uponáhľate a drevo bude mať neustále vysoké percento vlastných olejov, nedôjde k prepojeniu náteru s drevom a náter sa tak už po prvom daždi začne lúpať. Je potrebné rešpektovať vlastnosti všetkých druhov dreva. napríklad drevina Ipe má hustotu 1200kg/m³.

Renovačné nátery sú potrebné po roku, maximálne po dvoch, aby bol náter stále v dobrej optickej kondícii.

terasa2

Terasové oleje

Terasy vo vonkajšom prostredí sú vhodné z dreva exotického a ihličnatého – minimálne však z borovice kvôli tvrdosti dreva. Na ošetrenie terás použijeme terasové oleje. Možno aj na vonkajší nábytok. Obsahuje 45% sušiny, 12% pigmentácie. Aplikuje sa v dvoch náteroch štetcom so šírkou 15 mm. Doba schnutia medzi nátermi je 10-12 hodín.

Farebné odtiene prispôsobte typu dreva. Proces starnutia dreva u vodorovne položeného dreva je rýchlejší, odvíja sa tak od toho i interval renovácie. Možno i na fasády a na termo drevo. Renovácia cca 1 za rok, alebo 2 roky. Na slnečných miestach, alebo pri zavlažovaní je vidieť potrebu renovačného náteru skôr, než na miestach pod stromami bez slnka. Lúč sa od chráneného dreva odrazí, v opačnom prípade ho pohltí. Farba č. 007 bez pigmentu je tiež i bez UV ochrany.

terasa3

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie