Sezónna údržba a tipy pre váš záhradný nábytok

Zahradní nabytek

Záhradný nábytok je nevyhnutnou súčasťou každej záhrady, terasy alebo balkóna. Aby vám vydržal čo najdlhšie a stále vyzeral ako nový, je dôležité mu venovať pravidelnú starostlivosť. Sezónna údržba záhradného nábytku nielen predlžuje jeho životnosť, ale tiež zaisťuje, že budete mať vždy pohodlné a krásne miesto na relaxáciu. V tomto článku sa pozrieme na základné tipy pre údržbu záhradného nábytku na jar a v lete, aby bol pripravený na hlavnú sezónu.

 

Jarná údržba záhradného nábytku

  1. Čistenie: Po zime je nutné nábytok dôkladne očistiť. Použite jemný mydlový roztok a mäkkú kefu alebo hubku. Pre plastový nábytok môžete použiť špeciálne čističe na plasty, ktoré odstránia špinu a obnovia lesk.

  2. Kontrola stavu: Skontrolujte pevnosť všetkých spojov a skrutiek. Ak sú uvoľnené, dotiahnite ich. Skontrolujte tiež, či nábytok nemá praskliny alebo iné poškodenia, a prípadne ich opravte.

  3. Ošetrenie dreva: Drevený nábytok ošetrite kvalitným olejom alebo lazúrou, aby bol chránený pred vlhkosťou a UV žiarením. Pre túto údržbu odporúčame produkty ako Osmo Ochranná olejová lazúra alebo Hahn Color Olejová lazúra, ktorá drevo vyživí a ochráni.

 

Osetreni kresla
 
 
Nabytek natirani

 

Letná údržba záhradného nábytku

  1. Pravidelné čistenie: Počas leta čistite nábytok pravidelne, aby sa na ňom neusádzali nečistoty a peľ. Použite jemný mydlový roztok a mäkkú handričku.

  2. Ochrana pred slnkom: Premiestnite nábytok do tieňa alebo použite ochranné kryty, aby nedochádzalo k jeho vyblednutiu a prehrievaniu.

  3. Ošetrenie kovových častí: Ak máte nábytok s kovovými prvkami, skontrolujte, či nie sú hrdzavé. Použite antikorózny náter ako Everal, ktorý kovové časti ochráni.

 

Pravidelná a správna údržba záhradného nábytku zaručí, že bude stále vyzerať skvele a bude vám slúžiť po mnoho rokov. Venujte mu starostlivosť počas jari aj leta a využite kvalitné produkty, vďaka ktorým bude vaše drevo chránené celú sezónu.