Pre slovenské firmy (platitelia DPH) - predaj bez daně. Napíšte prosím v poznámkach objednávky, že ste platcami DPH a nezabudnite uviesť všetky náležitosti, ktoré sú pre fakturáciu bez DPH potreba (DIČ, názov spoločnosti, atď.)

Prečo drevo v exteriéri šedne?

Prečo drevo v exteriéri šedne?

Existujú typy drevín,ktoré i bez ochrany dokážu odolať prírodným podmienkam. A však i na tých môže časom dojsť k zvetrávaniu, ktoré spôsobí túto šedú patinu. Drevo šedne preto, že podlieha UV žiareniu a pôsobí na neho voda, ako jedna zo základných príčin starnutia dreva. Z dreva sa začne vyplavovať tanín a dochádza k reakcii, kedy UV žiarenie voda a tanín spolu reagujú a na dreve sa to prejaví touto farbou.

mf3Ic8C

Zo všetkého najviac záleží na záujme zákazníka. Niektorým sa šedá patina, ktorá na nechránenom dreve vznikne páči, a nie je potreba tento ,,problém" ďalej riešiť.

Inou skupinou sú zákazníci, ktorí proti šedivosti bojujú. V týchto prípadoch záleží na zvolení správneho typu ochrany, na konkrétnom druhu dreva a jeho používania.

gate-981604_960_720

 

 

https://youtu.be/mTYhob2xRR8

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie