Ako odstrániť živicu zo smrekového dreva?

Ako odstrániť živicu zo smrekového dreva?

Najprínosnejšou vlastnosťou smreka opadavého je jeho prirodzená odolnosť, ktorá vyplýva z jeho extrémne vysokého obsahu živice a vysokej hustoty. U drevených prvkov, ktoré sú vyrobené z drevín obsahujúcich živicu, ako je napr. smrek opadavý dochádza k tomu, že táto živica pri silnejšom slnečnom ohriatí vyteká z dreva na povrch. Táto živica je na povrchu dreva najskôr lepivá, po nejakej dobe však kryštalizuje a dá sa mechanicky odstrániť z povrchu dreva.

pryskyrice%20na%20modrinovem%20drevu

Aby sa táto zaschnutá živica spolu a bez poškodenia náteru odstránila, odporúčame Vám nasledujúci postup pre jej odstránenie:

  1. Vytečenú zaschnutú živicu najskôr odstráňte tupým dlátkom alebo škrabkou až sa vyrysuje len slabý film tvorený živicou na povrchu dreva. úto činnosť robte jemne a snažte sa, aby ste nepoškodili farbu.

  2. Navlhčíte handričku - Špeciálnym odstraňovačom živice OSMO a očistíte zbytok živice na povrchu dreva.

  3. Pokiaľ farba stratí iba svoj odtieň lesku – aby ste vyrovnali tento odtieňový defekt, odporúčame na čistiacu handričku naniesť výrobok OSMO Bezfarebná olejová lazúra č. 000 a rozotrieť na vzniknuté matné miesta. Potom nechajte lazúru už iba zaschnúť.