Pre slovenské firmy (platitelia DPH) - predaj bez daně. Napíšte prosím v poznámkach objednávky, že ste platcami DPH a nezabudnite uviesť všetky náležitosti, ktoré sú pre fakturáciu bez DPH potreba (DIČ, názov spoločnosti, atď.)

Ako odstrániť živicu zo smrekového dreva?

Ako odstrániť živicu zo smrekového dreva?

Najprínosnejšou vlastnosťou smreka opadavého je jeho prirodzená odolnosť, ktorá vyplýva z jeho extrémne vysokého obsahu živice a vysokej hustoty. U drevených prvkov, ktoré sú vyrobené z drevín obsahujúcich živicu, ako je napr. smrek opadavý dochádza k tomu, že táto živica pri silnejšom slnečnom ohriatí vyteká z dreva na povrch. Táto živica je na povrchu dreva najskôr lepivá, po nejakej dobe však kryštalizuje a dá sa mechanicky odstrániť z povrchu dreva.

pryskyrice%20na%20modrinovem%20drevu

Aby sa táto zaschnutá živica spolu a bez poškodenia náteru odstránila, odporúčame Vám nasledujúci postup pre jej odstránenie:

  1. Vytečenú zaschnutú živicu najskôr odstráňte tupým dlátkom alebo škrabkou až sa vyrysuje len slabý film tvorený živicou na povrchu dreva. úto činnosť robte jemne a snažte sa, aby ste nepoškodili farbu.

  2. Navlhčíte handričku - Špeciálnym odstraňovačom živice OSMO a očistíte zbytok živice na povrchu dreva.

  3. Pokiaľ farba stratí iba svoj odtieň lesku – aby ste vyrovnali tento odtieňový defekt, odporúčame na čistiacu handričku naniesť výrobok OSMO Bezfarebná olejová lazúra č. 000 a rozotrieť na vzniknuté matné miesta. Potom nechajte lazúru už iba zaschnúť.