4 tipy na predvianočnú údržbu

4 tipy na predvianočnú údržbu drevenej podlahy

Pravidelne čistiť drevenú podlahu ošetrenú lakom alebo olejom znamená tešiť sa z nej dlhé roky bez veľkej a nákladnej renovácie.

Lakované drevené podlahy

Lakované drevené podlahy sú jedným z najčastejších povrchových úprav drevených podláh. Lakovaný povrch môže byť lesklý, polo matný alebo matný. Nalakované podlahy sú veľmi odolné proti odreniu alebo rôznym agresívnym látkam.

Pravidelná údržba lakovanej podlahy je veľmi dôležitá, je treba ju správne a pravidelne čistiť.

Čistenie prachu a nečistôt

  1. Odstrániť prach a nečistoty skôr než sa podlaha poškriabe
  2. Pri umývaní drevenej podlahy používajte čo najmenšie množstvo vody. Pri znečistení nenechávajte nič zaschnúť, ale hneď nečistotu zotrite.
  3. Drevené podlahy vysávajte, zametajte alebo môžete použiť Bona-čistič na parkety. Ideálny pomocník je tiež Bona Spray Mop.
  4. Nepoužívajte čističe, ktoré sú určené na všetky povrchy. Pri použití týchto čističov môže povrch laku zmatnieť a použije sa zbytočne veľa vody.

Ako udržovať lakovanú podlahu stále peknú?

Ak podlaha začína vypadať matne alebo je odretá doporučujeme použiť leštidlo na parkety Bona v matnom aj lesklom prevedení. Tie dodajú nový lesk a ochránia podlahu pred mechanickým opotrebovaním a hlavne pred vodou. Leštenie môžete aplikovať niekoľkokrát ročne.

Na čistenie drevenej podlahy môžete použiť aj parný mop.

Olejové drevené podlahy

Náter olejom je veľmi obľúbený. Drevo má prirodzený vzhľad, používa sa ako u drevín, ktoré sa u nás vyskytujú -dub alebo buk, tak aj u exotických drevín ako merbau alebo teak.

Olej neposkytuje takú ochranu ako lak, ale pomáha odpudzovať vodu.

Pri čistení prachu a nečistôt postupujeme ako pri lakovaných podlahách.

Ako sa starať o drevenú podlahu, aby si stále zachovala pekný vzhľad?

Ak sa podlaha mení, je odretá alebo povrch už nie je taký pekný lesklý ako na začiatku použite prostriedok Bona Osviežovač olejovaných podláh vyvinutý špeciálne pre olejované podlahy.

Osviežovač dodá nový lesk a ochráni podlahu pred mechanickým opotrebovaním a hlavne pred vodou. Leštidlo môžete opäť aplikovať niekoľko krát ročne.