Farba Roku 2024: Limitless – Jemný odtieň otvárajúci bránu nekonečných možností

Limitless

Po náročných rokoch, kedy kraľovali sýte a výrazné farby na udržanie kondície a výkonnosti vstupujeme do nového roka s túžbou upokojenia. Limitless túto potrebu vo svojom odtieni plne rešpektuje a nahrádza tak studené prírodné tóny.

Spoločnosť PPG, globálny výrobca farieb a náterových hmôt, vyhlásila farbou roku 2024 pastelovú Limitless. Tento medovo béžový odtieň vychádza z nových preferencií zákazníkov a predstavuje odklon od výrazných farieb. „Po celom svete zaznamenávame prechod od chladnejších a sýtych tónov k svetlejším, teplejším odtieňom červenej, žltej a béžovej,“ povedala Silvia Dyrcová, senior marketing manažér PPG, Architectural Coatings.

Táto moderná neutrálna farba sa dobre kombinuje s ďalšími pastelovými aj výraznejšími odtieňmi. Ako naznačuje jej názov je neobmedzená a nahrádza chladné modré a zelené tóny populárne v posledných rokoch, ktoré vychádzali z inšpirácie prírodou.

Nechajte sa pohladiť medovo béžovým vánkom

Pastelový odtieň Limitless predstavuje teplý, medovo béžový tón, ktorý zrkadlí túžbu po jemnejších a prívetivejších farbách. Táto farba sa stáva novým symbolom zmeny od výrazných farieb k neutrálnym tónom. Rozhodne osloví každého, či už sa jedná o single jedinca, rodinu alebo profesionálneho dizajnéra.

Limitless sa dobre kombinuje s ďalšími odtieňmi bez akýchkoľvek limitov, ako už jej názov naznačuje. Môžete ju kombinovať s teplými aj studenými farbami. Smelo zvoľte snehovo bielu, jemné pastelové odtiene, zemité neutrálne farby, tóny vzácnych kameňov alebo jasné kvetinové farby. Hodí sa tiež k obľúbeným čiernym a mosadzným kovom aj strieborným a bronzovým povrchovým úpravám. Tu sa fantázii naozaj medze nekladú a v roku 2024 sa tak môžete s kombináciami pohrať do sýtosti.

 

Limitless – medovo béžová pastelová farba

Limitless nie je iba farba, je to nádych pokoja a harmónie do vašich domovov, kancelárií aj komerčných priestorov. Jej medovo béžový odtieň prináša do priestoru teplý a prívetivý prvok. Táto farba je ideálna pre tých, ktorí hľadajú spojenie s prírodou, harmóniu, pokoj a zároveň túžia po modernom čistom dizajne.

Limitless
 
 

Vplyv na psychiku a náladu

Pastelové odtiene majú pozitívny a prívetivý vplyv na ľudskú psychiku všeobecne. Medovo béžový odtieň je navyše teplý a navodzuje pocit čistoty a útulnosti. Limitless vytvára atmosféru pokoja a pohody, čo pomáha znižovať stres a napätie. Táto farba vám poskytne upokojenie a útočisko od ruchu každodenného života.

Kombinácia s ďalšími odtieňmi

Ako sme už spomínali, jedná sa o nadčasový odtieň, ktorý je možné kombinovať so širokou škálou farieb a ďalších odtieňov. Hodia sa k nej tmavé aj svetlé farby, teplé aj studené tóny. Je naozaj maximálne neutrálna a prívetivá k akejkoľvek kombinácii a vašim potrebám.

Sedliacka hnedá – Táto kombinácia prináša do priestoru bohatstvo a teplo. Použite sedliacky hnedý na nábytok a doplnky. Skvele sa bude hodiť na nábytok v obývačke.

Mätovo zelená – Pre osviežujúci kontrast môžete zvoliť mätovo zelenú farbu pre nábytok a textilné doplnky. Drevený nábytok nemusíte natierať celý, postačí niekoľko častí alebo iba pracovnú dosku či dosku jedálenského stola.

Teplá šedá – Kombinácia s teplou šedou vytvára moderné a elegantné prostredie ako v domácnosti, tak v pracovnom prostredí. Pokiaľ pracujete z domu, je to skvelá voľba pre vašu kanceláriu či pracovný kút.

OSMO Sedliacka farba na drevo ponúka širokú škálu odtieňov a farieb. Je vhodná na drevené povrchy a aj keď dodá drevu nový farebný odtieň, neprekryje jeho prírodnú kresbu úplne. Farba je vystavaná na základe prírodných zložiek a je vhodná na všetky druhy drevín. Skúste napríklad odtieň 2716 antracitovo šedá.

limitless

 

Limitless nie je samozrejme iba farba na steny. Je to nádych čerstvého vzduchu do vášho domova a môžete ju použiť aj na nábytok, schodisko alebo zábradlie. Medovo béžový odtieň a jemu podobné nesú nielen vizuálnu estetiku, ale aj pozitívny vplyv na vašu psychiku, preto sa ich nebojte pozvať do vášho domova. Vytvorte si svoj vlastný pokojný a teplý kút s týmto jemným pastelovým odtieňom, ktorý je jednoducho dokonalý.

Prajeme vám šťastný a úspešný rok 2024 a veľa zábavy pri renovácii vašich domovov.

 

 

Zdroj fotografií: PPG